Artykuł sponsorowany

Kiedy wykonuje się gięcie blach?

Kiedy wykonuje się gięcie blach?

Gięcie blach to jedna z najważniejszych technologii obróbki metali, która odgrywa kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki niej możliwe jest tworzenie różnorodnych elementów konstrukcyjnych, które znajdują zastosowanie w budownictwie, motoryzacji czy energetyce. W Polsce, a szczególnie na Pomorzu, rośnie liczba firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na gięcie blach na tym terenie.

Proces gięcia blachy

Gięcie blach w pomorskim polega na zmianie kształtu arkusza metalu poprzez jego odkształcenie plastyczne. Proces ten może być realizowany na różne sposoby, jednak najczęściej stosuje się gięcie na prasach krawędziowych. Maszyny te umożliwiają uzyskanie precyzyjnych i powtarzalnych wyników, co jest niezbędne w przypadku produkcji seryjnej. Warto dodać, że współcześnie coraz częściej stosuje się również technologie numerycznego sterowania (CNC), które pozwalają na jeszcze większą kontrolę nad procesem gięcia oraz skracają czas jego realizacji.

Zastosowanie giętych blach

Elementy uzyskane w wyniku gięcia blach znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W budownictwie używa się ich do tworzenia konstrukcji stalowych, takich jak np. dźwigary czy belki. W motoryzacji natomiast często stosuje się gięte blachy do produkcji karoserii samochodowych, a także elementów wyposażenia wnętrza pojazdów. Ponadto, gięte blachy są wykorzystywane w energetyce, przemyśle maszynowym czy branży meblarskiej.

Firmy oferujące gięcie blach na Pomorzu

Na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w obróbce metali, w tym również w gięciu blach. Przykładem takiej firmy może być Metalserwis z Gdańska, który oferuje szeroki zakres usług związanych z obróbką blach, w tym gięcie na prasach krawędziowych oraz laserowe cięcie blach. Inne przedsiębiorstwa to np. MTLaser z Gdyni czy Tomet z Tczewa. Wszystkie te firmy charakteryzują się wysokim poziomem fachowości oraz nowoczesnym parkiem maszynowym.